VIRB® XE

899.00 

PART NUMBER: 010-01363-10

Na stanie (może być zamówiony)

SKU: 010-01363-10 Kategorie: , , Tagi: ,

Opis

Kompaktowa i wodoodporna kamera sportowa HD z technologią G-Metrix™

 • Filmy profesjonalnej jakości: 1440p z 30 kl./s, 1080p z 60 kl./s, 960p z 100 kl./s, 720p z 120 kl./s i 480p z 240 kl./s, ze stabilizacją obrazu i regulowanym zoomem
 • G-Metrix: Wbudowany moduł GPS firmy Garmin i odpowiednie czujniki pozwalają na bieżąco śledzić Twoje ruchy i wyświetlać informacje o nich na zaawansowanych licznikach, wykresach oraz na inne sposoby
 • Zdjęcia: 12 megapikseli; tryb seryjny do 30 kl./s; zdjęcia poklatkowe
 • Dźwięk: Odsłonięty mikrofon nagrywa wyjątkowo klarowny dźwięk nawet pod wodą; bezprzewodowa rejestracja dźwięku HD z zestawów słuchawkowych i mikrofonów Bluetooth®
 • Mały rozmiar i mocna budowa: kamera jest lekka, kompaktowa i wytrzymała. Można zanurzyć ją nawet na 50 m bez konieczności stosowania dodatkowej obudowy.

Kamera sportowa VIRB XE pozwala uchwycić więcej akcji: rejestruje pełen detali, szerokokątny obraz HD o jakości 1080p i 60 kl./s oraz robi zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli z prędkością do 30 kl./s. VIRB XE to kamera stworzona z myślą o najtrudniejszych warunkach. Możesz zanurkować z nią na 50 m bez dodatkowej obudowy, rejestrując czysty i wyraźny dźwięk. G-Metrix to technologia, która dzięki wykorzystaniu odbiornika Garmin GPS pozwala zarejestrować prędkość, dystans, wysokość i natężenie akcji.

Nagrywanie doskonałych filmów

Kamera VIRB XE nagrywa filmy w wysokiej rozdzielczości 1440p (30 kl./s), 1080p (60 kl./s) i 720p (120 kl./s), zarejestruje realistyczny obraz Twoich przeżyć. Kamera VIRB XE wyposażona jest w specjalny, szklany obiektyw, zoom i funkcję szybkiego nagrywania z prędkością do 240 kl./s (480p). To pozwala mieć pewność, że zarejestrowany materiał spełni oczekiwania. Możliwość ręcznej zmiany nastaw, w tym balansu bieli i przesunięcia ekspozycji, zapewnia jeszcze większą swobodę przy filmowaniu.

Wysoka jakość zdjęć

Z VIRB XE nic ci nie umknie — kamera ma osobny przycisk migawki i robi szerokokątne zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli z prędkością do 30 klatek na sekundę. Można robić zdjęcia nawet podczas nagrywania filmu. Model VIRB XE ma dodatkowo funkcję automatycznego fotografowania w długich okresach czasu: maksymalny interwał to 120 s. Funkcja wydłużonej rejestracji poklatkowej umożliwia usypianie kamery VIRB XE między kolejnymi ujęciami. Dzięki temu energia baterii może wystarczyć do naprawdę długiego fotografowania.

Technologia G-Metrix™

Technologia G-Metrix pozwala kręcić więcej niż jeden film na raz. Kamera VIRB XE ma wbudowany odbiornik Garmin GPS, akcelerometr i czujniki położenia. Dzięki temu cała historia Twojej agresywnej jazdy, obrotów i skoków może zostać zarejestrowana. VIRB XE może połączyć się bezprzewodowo z zewnętrznymi czujnikami i urządzeniami firmy Garmin. W ten sposób nagranie wideo zostanie uzupełnione o emocjonujące dane o osiągach Twojego roweru albo łodzi. Bezpłatne oprogramowanie VIRB Edit (dostępne na platformy mobilne i stacjonarne) pozwala wzbogacić opowiadaną historię przez nałożenie na obraz liczników i wykresów — na bieżąco pokazujących prędkość, przyspieszenie, tętno i wiele innych parametrów.

Niewielka i wytrzymała

Kamera VIRB XE jest niewielka i lekka, śmiało można ją zabrać wszędzie. Jest gotowa do nurkowania: do głębokości 50 m nie potrzebuje dodatkowego osprzętu ani obudowy. Dzięki solidnej, kompaktowej konstrukcji stawi czoła niepogodzie. Odsłonięty mikrofon nagrywa wyjątkowo klarowny dźwięk, którego kamery zamknięte w obudowach nie są w stanie zapisać. Szklany obiektyw o płaskiej, hydrofobowej powierzchni sprawia, że podwodne ujęcia są doskonale wyraźne, a przy wynurzaniu na szkle nie pozostają kropelki.

Płynny obraz wideo

Kamera VIRB XE jest wyposażona w czujniki ruchu, które wykrywają poruszenia kamery i pomagają utrzymać stabilny obraz. Podczas gdy pokonujesz trudny teren lub robisz zdjęcia drżącą ręką — elektroniczna stabilizacja obrazu koryguje ruchy kamery.

Podłącz kamerę VIRB przez WiFi®

Skomponuj kadr za pomocą podglądu na żywo, a potem skorzystaj z możliwości sterowania wieloma kamerami i wyświetlania z nich obrazu. Jest to możliwe, gdy połączysz kamerę VIRB XE z aplikacją Garmin VIRB® Mobile zainstalowaną na zgodnym telefonie lub tablecie. Umożliwia ona swobodne odtwarzanie i edycję filmów, nakładanie danych G-Metrix i wysyłanie nagrań do chmury. Kamerą VIRB XE można nawet wygodnie sterować i zmieniać jej ustawienia za pomocą zgodnego urządzenia Garmin.

Nagrywanie jednym przyciskiem

Twórcy kamery VIRB XE położyli nacisk na usprawnienie i łatwość obsługi. Dlatego ma ona umieszczony na wierzchu obudowy przełącznik do włączania nagrywania jednym dotknięciem oraz dedykowany przycisk migawki do fotografowania — zupełnie jak cyfrowy aparat kompaktowy. Przełącznik działa z wyraźnym kliknięciem. Dzięki temu zawsze wiesz, czy rejestracja została włączona i możesz bez problemu sterować kamerą nawet wtedy, gdy jest ona zamocowana na kasku lub gdy nosisz rękawice. Zapis rozpoczyna się w momencie przesunięcia przełącznika, nawet jeśli zasilanie kamery było wyłączone.

Więcej energii, więcej akcji

Kamera VIRB XE ma zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi złącze ładowania. Dzięki temu można nagrywać bez przerw nawet w najtrudniejszych warunkach, uzupełniając energię z akumulatora pojazdu lub innego źródła. Dla większej swobody model VIRB XE jest wyposażony w wymienną baterię litowo-jonową.

Doskonałość dzięki bezprzewodowemu dźwiękowi HD

Kamera VIRB XE obsługuje łączność w standardzie Bluetooth 4.0, co pozwala jej łączyć się bezprzewodowo z zestawami słuchawkowymi i mikrofonami Bluetooth oraz nagrywać dźwięk wysokiej jakości. Model VIRB XE zapewnia swobodę przy realizacji dźwięku: z równą łatwością nagrasz komentarz w czasie jazdy motocyklem i słowa wypowiadane w pewnym oddaleniu od kamery.

Ekosystem urządzeń Garmin

Kamera VIRB XE współpracuje z ekosystemem urządzeń firmy Garmin, co daje dodatkowe możliwości sterowania nią i pozwala wzbogacić nagrania o więcej danych na temat wydajności. Dodatkowy pilot VIRB oraz cały szereg kompatybilnych urządzeń nawigacyjnych umożliwiają monitorowanie kamery VIRB XE i sterowanie nią. Opcjonalne czujniki firmy Garmin, takie jak czujnik pedałowania Garmin Vector lub czujnik tętna, a także zgodne urządzenia do fitnessu, dla lotników i żeglarzy pozwalają umieścić w nagraniach dodatkowe dane.

Synchronizacja wielu kamer

Możliwości modelu VIRB XE sprawiają, że skomplikowane ujęcia z użyciem wielu kamer stają się proste. Jest to możliwe dzięki znacznikom czasu współpracującym z odbiornikiem Garmin GPS, które pozwalają zgrywać ze sobą filmy co do klatki. Aplikacja VIRB Edit umożliwia bezproblemowe przełączanie się między widokami z różnych kamer i uniknięcie czasochłonnego ustawiania ujęć i pracy z kodami czasowymi.

Funkcja śledzenia kamery VIRB

Funkcja śledzenia kamery VIRB pozwala sprawdzić ostatnie znane położenie kamery. Dzięki temu nigdy jej nie zgubisz. Z funkcji możesz korzystać w połączeniu ze zgodnym urządzeniem firmy Garmin lub smartfonem¹.

Niesamowite filmy bez wysiłku

VIRB Edit to bezpłatne oprogramowanie na komputery stacjonarne, które wykorzystuje dane G-Metrix, by stworzyć niezwykłe, gotowe do udostępnienia filmy uwieczniające Twoje przygody. Pozwala ono też na ręczne przeglądanie i edycję nagrań, dostosowanie wskaźników G-Metrix, dodawanie podkładu muzycznego i płynne przełączanie się między ujęciami. Dodatkowo aplikacja VIRB Edit pilnuje, by oprogramowanie kamery było zawsze zaktualizowane.

Uchwyty stworzone z myślą o akcji

Szeroka gama uniwersalnych uchwytów pozwala pewnie zamocować kamerę w wybranym położeniu. Są wśród nich uchwyty do montażu na płaskiej oraz zakrzywionej powierzchni, uchwyty na kierownicę roweru, sztycę siodełka, kask lub pierś oraz wielofunkcyjne uchwyty z paskami. Uchwyty VIRB wyposażone są w profesjonalne, antypoślizgowe mocowania dokręcane imbusem, co zapewnia ich maksymalną odporność na wstrząsy i wibracje.

¹ Zgodność z telefonami obsługującymi funkcję Bluetooth® Smart Ready; skontaktuj się z dostawcą w celu sprawdzenia, czy posiadany telefon jest zgodny z tą funkcją.
iPhone jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Android jest znakiem towarowym firmy Google Inc. Znak i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi będącymi własnością firmy Bluetooth SIG, Inc. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance Corporation.

Specyfikacja techniczna

Wymiary

 • Wymiary urządzenia (szer. × wys. × gł.): 40,6 × 77,0 × 36,8 mm
 • Rozmiar wyświetlacza: przekątna 25,4 mm, 128 × 128
 • Masa: 151,7 g

Wideo

 • Matryca światłoczuła: 12,4 MP, układ CMOS 1/2,3 cala
 • Typ pliku: .mp4
 • Wideo w jakości HD 1440p: 30 kl./s
 • Wideo w jakości HD 1080p: 60, 50, 48, 30, 25, 24 kl./s
 • Wideo w jakości HD 960p: 100, 60, 50 kl./s
 • Wideo w jakości HD 720p: 120, 100, 60, 50, 30, 25 kl./s
 • 480p (zwolnione tempo): 240 kl./s
 • Rozdzielczość zdjęć: 12 MP i 7 MP
 • Zdjęcia seryjne: 12 MP, 30 kl./s
 • Zdjęcia poklatkowe: własne ustawienia, interwał do 120 s

Dźwięk

 • Mikrofon wewnętrzny : tak
 • Mikrofon zewnętrzny: opcjonalny mikrofon z mocnym kablem lub dźwięk Bluetooth®

Połączenia

 • Bluetooth: tak (4.0)
 • Zgodność z ANT+®: tak (pilot i czujniki)
 • Interfejs: USB 2.0
 • Wyjście HDMI: nie
 • Przesyłanie strumieniowe przez Wi-Fi: tak (802.11 bgn)

Inne

 • GPS: tak
 • Zakres temperatury roboczej w przypadku zasilania bateryjnego: od -10°C do 45°C (od 14°F do 113°F)
 • Zakres temperatury roboczej w przypadku zasilania zewnętrznego: od -20°C do 45°C (od -4°F do 113°F)
 • Zakres temperatury ładowania: od 0°C do 45°C (od 32°F do 113°F)
 • Zakres temperatury przechowywania: od -40°C do 85°C (od -40°F do 185°F)
 • Pamięć: karta microSD™ (do 128 GB); do nabycia osobno
 • Akcelerometr: tak
 • Wysokościomierz: nie
 • Klasa wodoszczelności: 5 atm (do 50 metrów)
 • Stabilizacja obrazu: tak (wspomagana żyroskopowo)
 • Korekcja zniekształceń obiektywu: tak

Bateria

 • Typ baterii: litowo-polimerowa o pojemności 980 mAh
 • Pojemność baterii: 980 mAh
 • Czas działania baterii: przy 1080p (30 kl./s) – maks. 2 godz.

Zawartość pudełka

 • Kamera sportowa VIRB XE
 • Bateria
 • Kabel do ładowania
 • Uchwyt do montażu na płaskiej i zakrzywionej powierzchni
 • Krótki i długi uchwyt do montażu
 • Krótkie i długie mocowanie antypoślizgowe
 • 2 pokrętła do długiego wysięgnika i 1 do krótkiego
 • Klucz
 • Dokumentacja produktu

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VIRB® XE”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *